Eesti English
Lietuvių
Estija ir Lietuva »

Estija ir Lietuva


Estijos nepriklausomybę Lietuva pripažino 1921 metų kovo 2 dieną, o po okupacijos iš naujo savo nepriklausomybę atkūrusią Estijos Respubliką Lietuva pripažino 1991 metų rugpjūčio 22 dieną.

Dabartinis Lietuvos ambasadorius Estijoje yra Giedrius Apuokas. Nuo 2016 metų rugpjūčio 31 d. Estijos ambasadorė Lietuvoje yra Jana Vanaveski.

Estijos ir Lietuvos santykius charakterizuoja  panašūs užsienio politikos prioritetai bei narystė Europos Sąjungoje ir NATO. Dėl to abiejų valstybių tarpusavio bendradarbiavimas ir santykiai yra labai artimi. Reguliariai susitinka abiejų valstybių prezidentai, vyriausybių vadovai ir užsienio reikalų ministrai. Be to Estijos ir Lietuvos aukščiausių valstybės pareigūnų susitikimai vyksta įvairių Baltijos valstybių bendradarbiavimo organizacijų ir struktūrų bei tarptautinių forumų metu. Bendravimas yra aktyvus ir žemesniu lygiu - ministerijų ir kitų valstybinių institucijų lygmenyje. Estijos ir Lietuvos santykius galima nagrinėti ir trijų Baltijos valstybių bendradarbiavimo rėmuose – daugelis Baltijos valstybių tarpusavio bendravimą reguliuojančių sutarčių yra trišalės.


TopBack

© Estijos Ambasada Vilniuje A.Mickevičiaus 4a, 08119 Vilnius, Lithuania tel. (370) 5 278 02 00, e-mail: sekretar@estemb.lt