Eesti English
Lietuvių
Naujienos ir įvykiai »

Karinio filmo „1944“ premjerai žinomų politikų ir kariškių dėmesys

View all photos
21.05.2015

Baltijos šalių filmai mūsų ekranuose svečiuojasi labai retai. Dažniausiai juos galima pamatyti tik kino festivalių metu, o į  įprastinį didžiųjų kino teatrų repertuarą jie praktiškai nepatenka. Šį kartą turime retą progą pamatyti puikiai vertinamą vieno žinomiausių estų režisieriaus Elmo Nüganeno karinį epą „1944“.  

Ketvirtadienio vakarą vykusioje filmo premjeroje svečius sveikino Estijos ambasadorius Lietuvoje Toomas Kukk. Pristatydamas filmą ambasadorius linkėjo, kad estiški filmai dažniau atsirastų Lietuvos kino repertuaruose, o lietuviški – Estijos. Pabrėždamas šios juostos svarbą T. Kukk teigė, kad „filme įžvelgsime ne tik Estijos, bet Lietuvos Istoriją, savo senelių kovas ir likimus. Būtent pastarojo šimtmečio Estijos ir Lietuvos istorija yra panaši, mūsų tautas ištikusių įvykių datos kartais net sutampa“, – sakė ambasadorius.

Rekordinio populiarumo Estijoje sulaukusio filmo pamatyti susirinko politikai, kariškiai ir visuomenės veikėjai. Filmą pristatęs televizijos laidų vedėjas Virginijus Savukynas akcentavo sudėtingą patirtį, kurią išgyveno estų ir lietuvių tautos atsidūrę svetimų valstybių karo lauke.

Istorinės aplinkybės lėmė, kad Antrojo pasaulinio karo metu 55 tūkstančiai estų buvo mobilizuoti Raudonosios armijos, o ne mažiau nei 72 tūkstančiai karių pateko į Trečiojo Reicho karines pajėgas. Svetimame kare šie vyrai buvo priversti kovoti vienas prieš kitą, nors nei Sovietų Sąjungos, nei nacistinės Vokietijos pergalė Estijos valstybei nereiškė nieko gero. „1944“ yra karinis ir istorinis filmas, tačiau jame atspindėti paprastų estų vyrų likimai. Nepaisant aplink tvyrančio karo siaubo jie mėgino išsaugoti savo vertybes, šeimas ir mylimus žmones.

Ambicingiausias pastarojo meto Estijos kino projektas statytas su Suomių kino profesionalais, kurie prisidėjo kuriant garso ir specialiuosius efektus. Filmą šiuo metu jau galima pasižiūrėti Lietuvos kino teatruose.

Filmo anonsas: www.youtube.com/watch?v=LX_1-CzqIPQ

 

„Garsų pasaulio įrašai“ informacija

www.gpi.lt

TopBack

© Estijos Ambasada Vilniuje A.Mickevičiaus 4a, 08119 Vilnius, Lithuania tel. (370) 5 278 02 00, e-mail: sekretar@estemb.lt