Eesti English
Lietuvių
Estija ir Lietuva »

Estija ir Lietuva


Estijos nepriklausomybę Lietuva pripažino 1921 metų kovo 2 dieną, o po okupacijos iš naujo savo nepriklausomybę atkūrusią Estijos Respubliką Lietuva pripažino 1991 metų rugpjūčio 22 dieną.

Dabartinis Lietuvos ambasadorius Estijoje Neilas Tankevičius.
Nuo 2016 metų rugpjūčio 31 d. Estijos ambasadorė Lietuvoje yra Jana Vanaveski.

Estijos ir Lietuvos santykius daugiau negu  dešimtmetį charakterizuoja  panašūs užsienio politikos prioritetai: integracija į Europos Sąjungą bei NATO. Dėl to abiejų valstybių tarpusavio bendradarbiavimas bei santykiai buvo labai artimi. Reguliariai susitinka abiejų valstybių prezidentai, vyriausybių vadovai ir užsienio reikalų ministrai. Be to Estijos ir Lietuvos aukščiausių valstybės pareigūnų susitikimai vyksta įvairių Baltijos valstybių bendradarbiavimo organizacijų ir struktūrų bei tarptautinių forumų metu. Bendravimas yra aktyvus ir žemesniu lygiu - ministerijų ir kitų valstybinių institucijų lygmenyje.

Estijos ir Lietuvos santykius galima nagrinėti ir trijų Baltijos valstybių bendradarbiavimo rėmuose – daugelis Baltijos valstybių tarpusavio bendravimą reguliuojančių sutarčių yra trišalės. Nuo 1995 metų liepos 1 dienos tarp valstybių galioja bevizis režimas, o 1995 metų birželio 30 dieną buvo sudarytas trišalis susitarimas dėl neteisėtai valstybėse esančių asmenų grąžinimo. 1999 metų rugsėjo 23 dieną įsigaliojo Estijos, Latvijos ir Lietuvos konsulinės pagalbos ir bendradarbiavimo sutartis.  Nuo 2007 metų gruodžio mėnesio  abi šalys tapo pilnateisėmis Šengeno erdvės narėmis.


TopBack

© Estijos Ambasada Vilniuje A.Mickevičiaus 4a, 08119 Vilnius, Lithuania tel. (370) 5 278 02 00, e-mail: sekretar@estemb.lt